• KLUB SENIORA

  Starzejące się zwierzę, pies czy kot, które jest z nami od wielu lat zaczyna się zachowywać inaczej.  Dotyczy to zdrowia, załatwiania potrzeb fizjologicznych i psychiki. Jest to dla właściciela duże wyzwanie. Sam mam okazję obserwować postępujące zmiany u mojej  suki od kilku lat.  Kaja ma 15 lat i starość objawia się u niej  „dziwactwami” psychicznymi.  Na szczęście fizycznie niewiele jej dolega.  Z własnego doświadczenia i z rozmów z właścicielami zwierząt- seniorów wynika, że często trudno sobie poradzić z nową sytuacją.  Otwierając wątek KLUB SENIORA  mam nadzieję, że znajdziecie Państwo tutaj wiele cennych informacji dotyczących jesieni życia Waszych czworonożnych przyjaciół. Będą to informacje umieszczane przez nas jak i, mam nadzieję, Państwa doświadczenia, którymi zechcecie się z nami podzielić w tym miejscu.  Zapraszamy do wymiany opinii na tema starości u zwierząt.

  Leave a reply →
 • Posted by Małgorzata on 31 maja 2014, 14:27

  Klub Seniora to dobry pomysł. Nam, opiekunom potrzebna jest wiedza jak postępować, aby ulżyć naszym psim staruszkom w ich nowych problemach, o których nam przecież nie powiedzą.
  W naszym domu są obecnie 4 stare psy. Jak stare – nie wiemy. Wszystkie zostały kiedyś wzięte z ulicy lub ze schroniska. W każdym azylu setki psów czeka, aż ktoś zabierze je z klatki i zaprowadzi do nowego domu. Największą szansę mają psy młode, zdrowe, ładne. W każdym schronisku jest też masa pechowców: psów starych, chorych i ładnych inaczej, dla których dożywotnim domem zostaje klatka.
  Dyzio przeżył w schronisku 8 lat. Ma wrodzoną wadę serca i zwapnienia w oskrzelach. Uszkodzone łapy i kilka zrośniętych kręgów krzyżowych utrudniają poruszanie się. Powiem szczerze: wzięłam Dyzia z litości, zrobiło mi się żal zwierzaka który od lat drepce beznadziejnie od kraty do kraty. Dzisiaj po blisko trzech latach stwierdzam, że psa chorego i starego kocha się tak samo, a może i mocniej, że pokonywanie trudności wzmacnia więź, a Dyzio przywiązał się do mnie całym swym psim (wadliwym) sercem.
  Aby jak najdłużej cieszyć się jego obecnością chciałabym troszczyć się o jego zdrowie „wyprzedzając” ewentualne objawy chorobowe. W związku z tym mam do Pana Doktora pytanie: jakie badania profilaktyczne należałoby robić staremu psu?

  Skomentuj →

Skomentuj

Skasuj

Photostream